اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
زیرساخت‌های حساس و راهبردی در استان برای پیشگیری از بروز حوادث و بلایای طبیعی احتمالی با تکیه بر اصول پدافند غیرعامل صیانت شود. 1399/06/15
خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان:
زیرساخت‌های حساس و راهبردی در استان برای پیشگیری از بروز حوادث و بلایای طبیعی احتمالی با تکیه بر اصول پدافند غیرعامل صیانت شود.

دکتر خجسته‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان عملکرد عزاداران، مداحان و هیات‌های مذهبی استان سمنان در محرم امسال را در رعایت دستورالعمل‌ها با وجود شیوع کرونا ویروس بسیار خوب ارزیابی کرد و از همکاری این عزیزان فرهیخته با ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس نهایت قدردانی را داشت.

وی افزود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس در ادامه عزاداری ها همانند دهه اول محرم تداوم یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: به طور قطع مردم‌ شریف استان در مبارزه با کرونا ویروس با رعایت نکات بهداشتی خوش درخشیدند وامیدواریم در ادامه مبارزه با این ویروس نیز، همچنان شاهد همکاری همه جانبه ی آحاد مردم استان باشیم.

دکتر خجسته پور گفت: حادثه انفجار بندر بیروت در کشور لبنان، تمامی کشورهای جهان را در ارتباط با صیانت از زیرساخت‌های حساس و راهبردی هوشیار تر کرد و در این راستا می توان گفت؛ تکیه بر اصول پدافند غیرعامل می تواند از ایجاد خسارت‌های جبران ناپذیر جلوگیری کند. به این ترتیب تذکرهای لازم به دستگاه های اجرایی برای انجام اصول پدافند غیرعامل لحاظ و در نظارت ها استانداردهای روز جهان مدنظر باشد.

خجسته پور ادامه داد: در بحث اسکان اضطراری در زمان بروز حوادث غیرمترقبه باید اصول کار از هم‌اکنون تعیین شود و سناریوهای مختلف در این ارتباط و توجه به وضعیت شهرستان ها، یا اینکه این حادثه در چه فصل از سال روی می دهد، لحاظ شود.

وی تصریح کرد: اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان طرح عملیاتی در ارتباط با اسکان اضطراری را مد نظر قرارداده و ساز و کار اجرایی آن را فراهم نماید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: بازگشایی مدارس استان براساس دیدگاه های ستاد ملی مقابله با کرونا و رویه های وزارت آموزش و پرورش است.

محمدخانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان با توجه به دستور کار جلسه مبنی بر اسکان مردم در مناطق حساس جهت تهیه طرح مربوط، برنامه‌های پدافند غیرعامل در جانمایی و تعیین مکان برای اسکان اضطراری را دارای اهمیت دانست و افزود: با رویه‌های کاربردی می‌توان در بروز بحران ها بعد از بلایای طبیعی احتمالی جلوگیری کرد.

وی گزارش داد: مکان‌هایی برای اسکان اضطراری مردم در صورت حوادث غیرمترقبه در استان سمنان در نظر گرفته شده است که با رویه کارشناسی باید برای تجهیز این اماکن به صورت تخصصی اقدام کرد. 98 سوله در نقاط مختلف استان در زمان بحران برای اسکان اضطراری وجود دارد که باتوجه به ماهیت بلایای طبیعی احتمالی، با کمک دستگاه های اجرایی مربوطه، برای تجهیز این سوله‌ها اقدام می شود.

جندقی، معاون دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان ضمن تشریح وضعیت شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه گفت: اکنون شهرستان سمنان از نظر رنگ‌بندی شیوع کرونا ویروس در وضعیت نارنجی، گرمسار، مهدیشهر و دامغان در وضعیت قرمز و آرادان و سرخه در وضعیت سفید قرار دارند. در ماه های گذشته از 9 هزار نفر افراد مشکوک به کرونا ویروس آزمایش در مراکز درمانی تحت مدیریت دانشگاه علوم‌ پزشکی سمنان اخذ شد که از این تعداد آزمایش 2 هزار و 173 نفر مثبت اعلام شد.

وی افزود: مردم به اصل فاصله گذاری اجتماعی در داخل خانه هم‌ توجه داشته باشند و اینطور تفسیر نشود که رعایت دستورالعمل های بهداشتی تنها برای محل کار و... است. استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستشوی مداوم دست ها از رویه های مثبت برای جلوگیری از شیوع و انتقال کرونا ویروس در جامعه است. اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و پدافند غیرعامل در بخش‌های مختلف در مقابله با شیوع کرونا ویروس بسیار تاثیر گذار و اثربخش است.

چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی شاهرود نیز وضعیت شهرستان شاهرود از نظر رنگ بندی شیوع کرونا ویروس قرمز و وضعیت شهرستان میامی را نارنجی ارزیابی کرد و ادامه داد: باتوجه به تجمع های اخیر احتمال افزایش آمار افراد مبتلا به کرونا در شرق استان سمنان وجود دارد. براساس آمار، یک هزار و 517 نفر در شرق استان سمنان به کرونا ویروس مبتلا شدند که از این تعداد 93 مورد فوتی گزارش شده است. اکنون 57 نفر به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود بستری هستند.

دکتر چمن افزود: براساس آمار کشور در حال حاضر، روند ابتلای مردم به کرونا ویروس در استان سمنان شیب نزولی دارد. در زمان بازگشایی مدارس از 15 شهریور نیز این رویه در نظر گرفته شود که وضعیت استان سمنان قرمز است و این شرایط به مدت یکماه تمدید شود و تدریس برای دانش آموزان در این مقطع زمانی به طور عمده در قالب فضای مجازی باشد. 

تعداد بازدید: 194
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal