اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
برای جلوگیری از حوادث مختلف، ساماندهی و رعایت اصول ایمنی یک اصل ضروری پدافند غیرعامل است. 1399/06/15
مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان:
برای جلوگیری از حوادث مختلف، ساماندهی و رعایت اصول ایمنی یک اصل ضروری پدافند غیرعامل است.

ایرج کارخایی، مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان ساماندهی و رعایت اصول حفاظتی و ایمنی را برای جلوگیری از حوادث مختلف یک اصل مهم و ضروری پدافند غیرعامل برشمرد.

وی افزود: پدافند غیر عامل دو رویکرد اساسی دارد: 1- حفاظت از مردم 2- صیانت از زیرساخت های حیاتی، حساس و مهم برای ارائه خدمات به مردم. بنابراین باتوجه به حوادث اخیر خصوصاً حادثه انفجاری که در بندر بیروت اتفاق افتاد، که یک درس و یک هشدار برای همه است، بیش از گذشته به مصون سازی مراکز و تاسیسات و زیرساخت ها خصوصاً مراکز پرخطر در سطح شهرها و همجوار با مناطق جمعیتی توجه جدی شود. قطعاً حوادث مورد اشاره به علت عدم توجه به اصول و مبانی پدافندی و مسائل حفاظتی و ایمنی و عدم بروز رسانی سیستم ها به وجود آمده که خسارت و آسیب های غیرقابل جبران داشته و باید نسبت به ساماندهی و رعایت الزامات و اصول پدافندی برای ایجاد مصونیت و کاهش آسیب پذیری توسط دستگاه‌های مربوطه اقدام شود و سطح حفاظتی و استانداردهای ایمنی، امنیتی و دفاعی در آنها تقویت شود.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان خاطرنشان کرد: توجه به تهدیدات سایبری دشمن با توجه به اینکه فعالیت ها و اقدامات بر پایه و محور فناوری در حال گسترش است و وابستگی زیرساخت ها بر این حوزه شکل گرفته، نیاز است تهدیدات آن و رعایت اصول حفاظتی و امنیتی آنها در دستگاه و زیرساخت‌ها توجه جدی قرار گیرد.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در خصوص اجرای نظام عملیاتی پدافند مردم محور باتوجه به دستورالعمل صادره در شرایط اضطراری ناشی از تهدیدات دشمن برای کلیه دستگاه‌ها ارسال شده است، تصریح کرد: در این دستورالعمل نوع هماهنگی ها، ارتباطات و اقدامات برای حفظ جان مردم در شرایط خطر اندیشیده شده است و قرارگاهی به عنوان قرارگاه مردم محور با شرح وظایف، مأموریت ها، اهداف و راهبردهای عملیاتی با ساختار مشخص در سطح ملی، استان و شهرستان پیش‌بینی شده است که برای اجرای آن جزء مصوبات جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قرار می گیرد.

کارخایی در بحث پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا که در دستورکار جلسه قرار داشت، گفت: آنچه مشخص است با توجه به ناشناخته ماندن و تغییر مکرر رفتارهای ویروس کرونا در انسان‌ها و مکان های مختلف کارشناسان معتقدند تنها راه مبارزه رعایت مداوم پروتکل های بهداشتی توسط عموم مردم است. در شرایطی که هنوز درمان و واکسن قطعی و موثری برای این بیماری تولید نشده، تنها راه نجات رعایت اصول و شئونات بهداشتی و درمانی است. ازطرف دیگر ایجاد تاب آوری حوزه بهداشت و درمان و دستگاه‌های مرتبط باتوجه به نگرانی در فصول سرد سال، پاییز و زمستان، و همزمانی این بیماری با بیماری‌های تنفسی چون آنفولانزا، می‌رود جهت مقابله با این روند باید سیاست‌ها و راهبردهای مشخص را در پیش گرفت تا از این طریق سیستم بهداشت و درمان بتواند به نحو موثر و مناسبی عملکرد و کارایی و مدیریت لازم را داشته باشند که نیاز است همدلی و همکاری و هم افزایی بیشتر دستگاه‌های اجرایی، ارزیابی وضع موجود و برآورد امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی برای مقابله با این بیماری مدنظر قرار گیرد.
تعداد بازدید: 155
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal