اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
جلسه کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا روز پنجشنبه با حضور ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در سالن جلسات ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان برگزار شد. 1399/06/06
کارخایی: با توجه به فصول پاییز و زمستان و همزمانی شروع آنفلوانزا و کرونا می‌طلبد برنامه‌ریزی مناسبی در راستای افزایش هماهنگی‌ها، ارزیابی دقیق از وضع موجود و برآورد امکانات و نیروی انسانی برای مقابله با تهدید کرونا پیش‌بینی و اجرایی گردد.
جلسه کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا روز پنجشنبه با حضور ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در سالن جلسات ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان برگزار شد.

جلسه کمیته پدافند زیستی ستاد استانی مقابله با کرونا روز پنجشنبه با حضور ایرج کارخایی، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در سالن جلسات ساختمان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان برگزار شد.

کارخایی با عرض تسلیت ایام سوگواری و عزاداری ماه محرم و شهادت آقا اباعبدالله الحسین(ع) و 72تن از یاران باوفایشان، با یاد و نام دو شهید عزیز، رجایی و باهنر، هفته دولت را گرامی داشت و خاطر نشان کرد: هفته دولت یادآور رشادت، فداکاری و خدمت بدون منت و خالصانه یاران صدیق انقلاب و امام راحل؛ شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر است. شهیدان رجایی و باهنر الگوی برجسته‌ خدمت به مردم و همراه امام راحل و وحدت بخش دولت و ملت برای رسیدن به اهداف بلند و توسعه ایران اسلامی بودند؛ کسانی که بی‌وقفه به مردم خدمت‌رسانی کردند و با تلاش و مجاهدت نام و یاد خود را تا ابد در ذهن جامعه زنده نگاه داشتند.

وی هدف اصلی از جلسه را هم اندیشی، هماهنگی، برنامه‌ریزی و استفاده از نقطه نظرات اعضا برای مقابله با تهدیدات خصوصاً بحث امروز جامعه یعنی پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا دانست و افزود: ارائه راهکارهایی که می‌تواند موجب همیاری و کمک به کادر درمانی و دانشگاههای علوم پزشکی سمنان و شاهرود گردد. همراهی، مساعدت و تلاش کلیه دستگاههای اجرایی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در امر مبارزه و پیشگیری، فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی تاثیرگذار است و همچنان باید با تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در سطح استان برای ریشه کنی این بیماری تلاش و کوشش نمود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان افزود: قطعاً با همدلی، هم افزایی، همیاری و شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها و قابلیت‌ها موجود در دستگاهها، نیروی‌انتظامی، انتظامی و امنیتی، نیروهای مردمی، جهادی و بسیجی و همراهی شایسته مردم عزیزمان میتوانیم گام‌های مهم و اساسی در مبارزه با کرونا برداریم.

وی گفت: آنچه مشخص است باتوجه به ناشناخته ماندن و تغییر مکرر رفتارهای ویروس کرونا، کارشناسان معتقدند تنها راه مبارزه رعایت مداوم پروتکلهای بهداشتی توسط عموم مردم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و شستشوی مستمر دستها است. در سطح استان نیز پس از افزایش مجدد آمار مبتلایان، تلاش و رعایت عموم مردم و پیگیری‌های مسئولین در راستای رسیدن به وضعیت پایدار و با ثبات‌تر است که همه برنامه‌ها باید در این راستا باشد.

کارخایی حضور مردم در تشکل‌های جهادی و کمک مومنانه و مشارکت در امر فاصله گذاری اجتماعی و همکاری بی‌دریغ فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و کلیه دستگاه‌های اجرایی در بحث ضدعفونی نمودن معابر، تاسیسات و تجهیزات و اماکن پرتردد در شهرها و روستاها را اقداماتی مطلوب و مناسب در امر مبارزه با کرونا ارزیابی کرد و گفت: در ایام سوگواری و عزاداری محرم، مردم عزادار، مومن و عاشق ثارالله در خصوص لزوم برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی؛ شاهدیم مراسم‌های سوگواری با شور حسینی و با رعایت کامل شئونات بهداشتی برای حفظ سلامتی عزاداران برگزار می‌شود و امید است در ایام آتی هم با رعایت مسائل بهداشتی خصوصاً در روزهای تعطیل با عدم مسافرت‌ها به پایداری و ثبات بیشتر مبارزه با کرونا کمک کنیم.

رییس کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا در استان گفت: پیش بینی، پیشگیری و ارائه راهکار برای مقابله با بحران‌ها و تهدیدات آینده از اصول پدافند غیر عامل است که منجر به افزایش تاب آوری، استمرار خدمات رسانی می شود. فصول سرد امسال احتمال شروع همزمان ویروس های آنفلوانزا و کرونا را می دهند، از این رو جهت مقابله با این روند باید سیاست‌ها و راهبردهای خاصی را در پیش گرفت تا از این طریق سیستم بهداشت و درمان و سلامت بتوانند به‌نحو موثر و مناسبی عملکرد و کارایی و مدیریت لازم را داشته باشند.

وی افزود: در این زمینه استمرار و افزایش برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در ابعاد مختلف توسط صدا و سیما، رسانه‌ها و مطبوعات و استفاده از فضای مجازی همچنان یک اولویت اساسی برای افزایش آگاهی‌های عموم مردم ضروری و مهم است. همچنین توجه جدی به مسائل بهداشتی و حفاظتی منابع آب، ضدعفونی پساب های غسالخانه‌ها و جمع آوری بهداشتی و حمل و نقل زباله‌ها و مراکز بهداشتی و استمرار ضدعفونی هوشمند و هدفدار در سطح شهرها و روستاها همچنان باید مستمر و عملیاتی باشد. امید است با افزایش همکاری‌ها و هماهنگی‌ها و همدلی‌ها توسط همه دستگاه‌ها برای کمک به حوزه بهداشت و درمان استان گام‌ها و قدم‌های موثری برای پیشگیری و مبارزه با این ویروس برداشته شود.

تعداد بازدید: 372
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal