اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در جلسه برنامه ریزی هفته پدافند غیرعامل مهم ترین اهداف هفته پدافند غیر عامل را فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل برشمرد. 1398/07/04
در راستای برنامه ها و اهداف پدافند غیرعامل:
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در جلسه برنامه ریزی هفته پدافند غیرعامل مهم ترین اهداف هفته پدافند غیر عامل را فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل برشمرد.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان در جلسه برنامه ریزی هفته پدافند غیرعامل مهم ترین اهداف هفته پدافند غیر عامل را فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل برشمرد.

ایرج کارخائی مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان در جلسه هم اندیشی و برنامه ریزی هفته پدافند غیرعامل که با حضور دبیران 12 کارگروه تخصصی ذیل شورای پدافند غیرعامل، رابطین پدافند غیرعامل فرمانداری ها و شهرداری های استان سمنان در سالن جلسات ساختمان شماره 2 استانداری برگزار گردید، فرهنگ سازی و ترویج گفتمان پدافند غیرعامل و نهادینه کردن این فرهنگ در بین مسئولین، کارکنان و آحاد مردم جامعه را از مهم ترین اهداف هفته پدافند غیرعامل دانست.

دبیرشورای پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: دبیران و رابطین پدافند غیرعامل می بایست با استفاده ازتجارب سال های گذشته و دستورالعمل های پدافند غیرعامل نگاه مناسب به حوزه پدافند غیرعامل داشته و با فرهنگ سازی مناسب که یکی از اصول مهم و راهبردی نظام است تلاش شود پدافند غیرعامل را به گروه ها و اقشار مختلف شناسانده و فرهنگ سازی کنند.

وی افزود: نگاه علمی به پدافند غیرعامل یک مبحث مهم و اساسی است که در دستورالعمل به آن اشاره شده به این منظور و برای استفاده از این رویکرد نیاز است گروه های مختلف دانشگاهی و علمی و متخصص ها این امررا در برنامه ها مشارکت داده و از ظرفیت واحدهای علمی مراکز دانشگاهی و انجمن های فعال در این راستا استفاده کرد و بستر مشارکت این گروه ها را در برنامه های پدافند غیرعامل محیا کنیم و به اهداف پدافند غیرعامل در کشور در عرصه مصون سازی، پایداری، کاهش آسیب پذیری، استمرار خدمت رسانی در زمان خطر و بحران با رویکرد علمی و تخصصی این روش برسیم.

کارخائی تاکید کردند: در اجرای برنامه های سالجاری همان طور که در دستورالعمل به آن اشاره شده است دبیران کارگروه ها، رابطین فرمانداری ها و شهرداری های سطح استان تلاش کنند که برنامه های جدید و خلاقانه با این نگاه که این برنامه ها تأثیر بسزایی برای اقشار مختلف جامعه دارند را در هفته پدافند غیرعامل داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان گفت: دستگاه های اجرایی می بایست از تمامی ظرفیت ها و تواندمندی ادارات، نهادها، سازمان ها و مراکزی که در سطح شهرستان ها فعالیت می کنند استفاده کرده و همچنین از ظرفیت صدا و سیما و رسانه های گروهی، فضای مجازی و تمامی ابزار ها و تکنیک های اطلاع رسان که امروزه مورد استفاده قرار میگیرند بهره برده تا برنامه های هفته پدافند غیرعامل هرچه بهتر و باشکوه تر برگزار شود.

ایشان همچنین به موارد و مطالبی که می بایست دستگاه های اجرایی در هفته پدافند غیرعامل در دستور کار خود قرار داده و آن هارا جهت هرچه بهتر و مطلوب تر برگزار شدن هفته پدافند غیرعامل رعایت کنند اشاره کرد.

در پایان دبیران کارگروه ها و رابطین پدافند غیرعامل برنامه ها، پیشنهادها، فعالیت ها و موارد مهمی که برای برگزاری هفته پدافند غیرعامل در دستور کارخود دارند را ارائه دادند.

 
تعداد بازدید: 10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal