اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری سمنان بر اهمیت مصون سازی زیرساخت های شهری تأکید کرد. 1398/07/01
مدیر کل پدافندغیرعامل استانداری سمنان بر اهمیت مصون سازی زیرساخت های شهری تأکید کرد.

- مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری در کارگروه تخصصی پشتیبانی و خدمات شهری شورای پدافند غیرعامل استان سمنان که با حضور خانم شهاب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در سالن اجتماعات ساختمان شماره دو استانداری برگزار گردید بر اهمیت مصون سازی زیرساخت­های شهری تأکید کرد.

- ایرج کارخائی مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان مصون سازی زیرساخت­های شهری را در مقابل تهدیدات طبیعی و غیر طبیعی از اولویت­های مهم پدافند غیرعامل برشمرد.

- ایشان با اشاره به وجود زمینه تهدیدات بالقوه و خطراتی که امنیت ملی و استقلال کشور را نشانه گرفته گفتند: ضرورت عقلی دفاع همه جانبه کاملا مشهود است زیرا شهرها به عنوان مراکز ثقل فعالیت­های اجتماعی، اداری- مدیریتی، اقتصادی مالی، تولیدی و ... در اولویت­های اول مراکز ثقل کشور می باشند.

- وی افزود: در استراتژی­های موفق جنگی اخیر کانون های جمعیتی ، مراکز حیاتی، حساس و مهم شهرها به اهداف جنگی تبدیل شده اند و می بایست با استفاده از معماری و شهرسازی مناسب و رعایت اصل پراکندگی در شهرها قدرت دفاعی شهر را در مقابل تهدیدات بالا برد.

- ایرج کارخائی گفت: شهر و طراحی شهری در بحث پدافند غیرعامل جایگاه ویژه ای دارد و استفاده از تدابیر پدافند غیرعامل در کلیه سطوح برنامه ریزی شهری و معماری و شهرسازی می تواند علاوه بر کاهش خسارات و تهدیدات انسان ساز، در کاهش خطر پذیری در برابر انواع خطرات طبیعی نیز مفید واقع شود.

- دبیر شورای پدافند غیرعامل استان افزود: شهرداران و شهرداری­ها به دلیل اینکه وظیفه اداره شهر و صیانت از مردم در برابر تهدیدات را بر عهده دارند می بایست به صورت دقیق و با آینده نگری، بر اساس اصول علمی و استفاده از الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل شهرها را در برابر تهدیدات مصون سازند.

- مدیرکل پدافندغیرعامل استان سمنان گفت: مطالعه، بررسی و دسته بندی دارایی­های استان یکی دیگر از اصولی است که در پدافند غیرعامل استان سمنان به آن می پردازیم و از سویی دیگر باید تهدیداتی که    می توان متوجه استان ما شود را شناسایی کنیم تا بتوانیم آسیب های این حوزه را کاهش دهیم، همچنین باید به مراکز پرخطر و همجواری آن با جمعیت توجه داشت تا بتوان پیامدهای احتمالی را کنترل کرد.

- وی با بیان اینکه هرشهری باید برای پاسخگویی به اینگونه تهدیدات یک طرح اضطراری داشته باشد، عنوان کرد: برای آمادگی بیشتر و پاسخگویی در شرایط خطر و بحران نیاز است برنامه­های آموزشی و برگزاری رزمایش­های مختلف برنامه­ریزی و تقویت شود.

ایشان افزودند: اداره کل پدافند غیرعامل استانداری آمادگی دارد مانور و دوره های آموزشی مرتبط با   پدافند کالبدی برای شهرداری ها و دستگاه های مرتبط را جهت بالا بردن آمادگی و آگاهی افراد و دستگاه ها برگزار کند.

همچنین در این جلسه خانم شهاب مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نکات مختلف را در خصوص رعایت شهرداری­ها در مباحث ایمنی و حفاظت و توجه به الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل بیان داشت و در ادامه شهرداری­های استان گزارشی از فعالیت­های خودشان را در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کردند.

تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal