اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
بر ضرورت رصد ، پایش و شناسایی تهدیدات زیستی در استان سمنان تاکید کرد . 1398/06/17
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان :
بر ضرورت رصد ، پایش و شناسایی تهدیدات زیستی در استان سمنان تاکید کرد .

ایرج کارخائی مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان درجلسه کمیته پدافند غیر عامل اداره کل دامپزشکی که حسینی مدیر کل دام پزشکی استان به همراه معاونین و روسای ادارات دامپزشکی شهرستان‌ها هم حضور داشتند بر رصد ،پایش و شناسایی تهدیدات زیستی در سطح استان سمنان تاکید کرد.

وی افزود : با توجه به این که استان سمنان یک استان وسیع و گسترده است و چهار راه ارتباطی و کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و همجوار با 8 استان دیگر همچنین معین بودن با پایتخت و یکی از کانون های مهاجرت پرندگان است پیگیری مستمر تهدیدات تخصصی و حفظ آمادگی لازم جهت مقابله با شیوع انواع بیماری را موجب آرامش هر چه بیشتر مردم برشمرد .

ایرج کارخائی گفت : یکی دیگر از موارد ی که در کنار تهدیدات زیستی باید مورد توجه باشد تهدیدات سایبری است که امروز با گسترش تکنولوژی و فناوری و افزایش ارتباطات بر تهدیدات این حوزه افزوده می شود و قطعا سیستم ها و عملکردها و داده های ضروری دامپزشکی در بستر این حوزه قرار می گیرد که تمهیدات لازم جهت حفظ و حراست از آن ضروری است .

وی اضافه کرد : در خصوص مباحث مربوط به اعتبارات بند ج تبصره 21 ظرفیت خوبی است که قانون گذار فرصتی رو فراهم کرده است که دستگاههای اجرایی در مباحث پدافند غیر عامل می توانند از اعتبارات تملک دارایی خود با نظر استاندار محترم هزینه کنند .

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان سلامت غذایی را از امور مهم برشمرد و افزود مجموعه اداره کل دامپزشکی همواره در راستای اهداف و برنامه های پدافند غیر عامل تلاش وافری برای عرضه مواد غذایی سالم و بهداشتی به مردم دارد و همیشه در خط مقدم مبارزه با تهدیدات حوزه زیستی گام بر می دارد.

در ادامه دکتر حسینی مدیر کل دامپزشکی استان گفت : یکی از اهداف کمیته پدافند غیر عامل شناسایی نقاط مخاطره انگیز در حوزه دام و طیور است که بخشی از کار ما بر اساس حساسیت کاری رصد و پایش انواع بیماری ها در فصول مختلف سال است که به طور مستمر با تدوین برنامه ها پیش بینی می کنیم که اگر بخواهیم وارد فصول مختلف مثلا تابستان شویم شویم از نگاه پدافندی چه مخاطراتی مارا تهدید می کند .

وی همچنین به تبیین و تشریح فعالیت های مختلف اداره کل دامپزشکی در راستای برنامه ها ی پدافند غیر عامل پرداخت.

تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal