اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
مشارکت مردمی در تحقق پدافند غیرعامل ضروری است 1397/08/15
جانشین پدافند غیرعامل کشور:
مشارکت مردمی در تحقق پدافند غیرعامل ضروری است
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه) آیینی روز شنبه دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار مهدی روحانی جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور  و ایرج کارخایی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و جمعی از مسوولان شهرستانی در سمنان برگزار شد.

مهدی روحانی در حاشیه سفر خود به سمنان افزود: پدافند غیر عامل کشور تمامی مبانی و موضوع های خطر آفرین را در حوزه شیمیایی به صورت مستمر رصد و پایش می کند.

وی با اشاره به هماهنگی لازم بین دستگاه ها در برابر تهدیدهای دشمنان بیان کرد: در برخی موارد با مشاهده تهدیدها، اقدام های انحرافی برای خنثی سازی آسیب ها و مخاطره ها در کشور انجام می شود.

روحانی تصریح کرد: این سازمان در شرایط کنونی با در نظر گرفتن تمامی جوانب، به تحلیل و پردازش اقدام های موثر در راستای صیانت از کشور در حوزه های مختلف به ویژه تهدیدهای شیمیایی می پردازد.

وی ادامه داد: فراگیری و به کارگیری پدافند غیرعامل با توجه به روی آوردن دشمن در زمان کنونی به جنگ نرم، الزامی است.

روحانی اظهار داشت: تمامی آحاد جامعه در اجرا و عملیاتی شدن پدافند غیرعامل در کشور مسئول هستند.

جانشین پدافند غیرعامل کشور یاد آور شد: مبانی آموزشی پدافند غیرعامل در کشور در حال گسترش است و اقدام های مثبتی در این زمینه انجام شده است.

سردار مهدی روحانی افزود: پدافند غیرعامل یا پیشگیری از تهدیدها جامعه را در برابر تمامی حوادث و نیز توطئه های دشمنان مصون نگه می دارد.
وی تحقق پدافند غیرعامل در کشور را مستلزم آموزش دانست و بیان کرد: افراد جامعه باید برای چگونگی برخورد در برابر آسیب ها و تهدید های احتمالی به امر آموزش و یادگیری توجه داشته باشند.
روحانی با اشاره به ضرورت نهادینه سازی پدافند غیرعامل در جامعه تصریح کرد: فرهنگ سازی و آموزش به منظور خنثی سازی تهدید های دشمنان به ویژه در قشر جوان باید نهادینه شود.
وی ادامه داد: افراد جامعه به ویژه دانش آموزان باید از مبانی و مباحثی که برای آن ها آسیب آفرین است، پرهیز کنند.
روحانی تاکید کرد: قبل از هر تهدید و حادثه ای باید به وقوع و چگونگی برخورد با آن به منظور کاهش و جلوگیری از آسیب ها و خسارت ها توجه داشت.
جانشین پدافند شیمیایی سازمان پدافند غیرعامل کشور یادآور شد: مصون سازی در تمامی جهت های زندگی و محیط اطراف برای افراد اعم از زنان و مردان در جامعه امری واجب است.

تعداد بازدید: 5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal