اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
در دیدار مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان، بر استفاده و بهره گیری از ظرفیت و توانمندی بسیج درامر فرهنگ سازی و حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد. 1397/07/15
در دیدار مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان با فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان، بر استفاده و بهره گیری از ظرفیت و توانمندی بسیج درامر فرهنگ سازی و حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد.

در راستای اهداف و برنامه های پدافند غیر عامل جلسه هماهنگی و هم اندیشی پدافند غیر عامل با حضور مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری و فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) در محل سپاه ناحیه سمنان  برگزار شد. در این دیدار بر استفاده و بهره گیری از ظرفیت و توانمندی بسیج در امر فرهنگسازی و اجرای برنامه های حوزه پدافند غیرعامل تاکید شد.

همچنین مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری سمنان با بیان اینکه :امروزه دشمن از لحاظ محتوا، پیچیدگی و گستردگی و استفاده از فنون ، علم و تکنولوژی تهدیدات دیگری را مطرح می کند و این امر باعث شده تا نقش دفاع غیر عامل در کنار دفاع عامل بیشتر احساس شود.

ایرج کارخایی افزود: امروزه پدافند غیرعامل برای کشور نقش حیاتی و کلیدی دارد و دامنه و پیچیدگی تهدیدات دشمنان از شروع انقلاب تاکنون مستمر و دائمی بوده پدافند غیرعامل را امری مهم دانست .

وی با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در سال 1382 مبنی بر تشکیل سازمان پدافند غیرعامل خاطر نشان کرد : از همان آغاز اقدامات گسترده ای آغاز گردیده ، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب نیامند تلاش بیشتر هستیم و در این رابطه نیاز به همت و تلاش همگانی و فرهنگ سازی جدی دارد .

کارخایی ادامه داد : حوزه سایبری برای پدافند غیرعامل بسیار حائز اهمیت است ، و از جمله حوزه هایی است که دشمن می خواهد هم از لحاظ نرم و سخت آن به جامعه اسلامی صدمه وارد کند . 

دبیر شورای پدافند غیرعامل استانداری سمنان با اشاره به نقش ارزنده بسیج خواستار همکاری و همیاری بسیج در رده های مختلف برای گفتمان سازی و ترویج مبانی و مفاهیم پدافند غیرعامل و اجرای مناسب برنامه های هفته پدافند غیر عامل در سطح استان شد.  

در ادامه سردار حسن زاده فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان افزود : پدافند غیر عامل ایجاد مصونیت برای کشور، مردم و زیر ساخت های کشور است و با توجه به تهدیدات متنوع و ترکیبی دشمن و گستردگی آنها رسیدن به اهداف پدافند غیر عامل با صبر ، استمرار برنامه ها، و استفاده حداکثری توان و ظرفیت ها است.

سردار حسن زاده یکی ازاصول پدافند غیرعامل را کاهش خسارات عنوان نمود و افزود رعایت اصول ، ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل موجب بی اثر شدن و کم شدن خسارات درزیر ساخت ها و مراکز مهم می شود.

وی به آمادگی و همکاری ظرفیت های بسیج  اعم از بسیج ادارات ، مساجد ، روستا ها و بسیج دانش آموزی و دانشجویی در عرصه فرهنگسازی پدافند غیرعامل اشاره نمود  و استفاده از برنامه های تلویزیونی ، شبکه های مجازی و رسانه ها و مطبوعات را برای این امر مهم برشمرد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان همچنین به برگزاری رزمایش های مختلف با اهداف توانمندی ، هماهنگی ظرفیت ها در سطوح مختلف عملکردی ، و آثار پدافند غیر عامل به مردم و مسئولین کرد.

سردار حسن زاده استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش و ترویج مفاهیم پدافند غیرعامل را در سنین پایین مهم برشمرد و افزود: سرآغاز آموزش از دوره های پایین بامطالب و مفاهیم ساده تر تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی پدافند غیرعامل در جامعه دارد.

تعداد بازدید: 3
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal