اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
مصون‌سازی حوزه انرژی در برابر حملات سایبری و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان تا پایان امسال 1397/02/24
مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان خبرداد:
مصون‌سازی حوزه انرژی در برابر حملات سایبری و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان سمنان تا پایان امسال

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان از مصون‌سازی حوزه انرژی در مقابل حملات سایبری و تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل استان به‌عنوان برنامه‌های محوری این اداره کل در سال 97 یاد کرد.

ایرج کارخائی در اولین شورای پدافند غیرعامل استان سمنان در سال جاری از پدافند غیرعامل به‌عنوان یک راهبرد اساسی برای مصون‌سازی کشور در مقابله با تهدیدات نام برد و اظهار کرد: بهره‌گیری از این راهبرد در این شرایط که با افزایش روزافزون تهدیدات دشمن مواجه‌ایم و حفظ سرمایه‌های مادی و معنوی کشور که ماحصل مجاهدت‌های شهیدان و ایثار مردم کشورمان است، امری ضروری است.

وی لازمه تحقق توسعه پایدار را توجه به پدافند غیرعامل ارزیابی و تصریح کرد: توجه به مباحث دفاعی در نظام اسلامی هم در آموزه‌های قرآنی و هم در سیره نبوی و سیره ائمه معصومین مورد توجه جدی بوده است ضمن اینکه هم بنیانگذار انقلاب اسلامی و هم رهبری فرزانه انقلاب بارها بر اهمیت توجه به دفاع از انقلاب و حفظ ارزش‌های آن تاکید فرمودند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان سمنان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر فراگیر کردن پدافند غیرعامل تاکید دارند افزود: دور کردن تهدیدات از جامعه اسلامی مهمترین هدف و سرفصل کاری سازمان پدافند غیرعامل در کشور است.

وی از استان سمنان به عنوان یک منطقه استراتژیک نام برد و گفت: استان سمنان از ظرفیت‌های دفاعی، دانشگاهی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و... برخوردار بوده و از استان‌های مهم و معین پایتخت در بحث پدافندغیرعامل محسوب می‌شود.

کارخائی با دائمی خواندن تهدیدات دشمن، یادآوری کرد: باید کشور برای مقابله با این تهدیدات در همه ابعاد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، مصون‌سازی و مهیا شود.

وی از تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و محوری‌ترین اولویت‌های کاری این اداره کل در سال 97 نام برد و افزود: قرارداد این طرح خوشبختانه در اسفندماه 96 با شرکت برنده منعقد و هم‌اکنون در حال پیگیری و تدوین است.

این عضو شورای پدافندغیرعامل استان از استقرار مولدهای اضطراری برق در دستگاه‌های خدمات‌رسان برای تداوم خدمات‌دهی در شرایط بحرانی و خطر به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های محوری امسال این اداره کل نام برد و گفت: تاکنون 120 ژنراتور در 50 دستگاه با هدف عدم انقطاع در روند خدمات‌رسانی به مردم در شرایط خطر، نصب شده است و تلاش می‌شود ماباقی دستگاه‌ها امسال به مولدهای اضطراری برق مجهز شوند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مهم خدمات‌رسان باید از بودجه امسال با اولویت نصب مولدهای اضطراری برق در دستگاه خود استفاده کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اضافه کرد: اجرای طرح مصون‌سازی زیرساخت‌های شهری برای پاسخگویی به مردم در شرایط خطر از دیگر برنامه‌های محوری امسال است که با همکاری شهرداری‌ها با هدف کاهش آسیب‌پذیری در مراکز ثقل و نهادها و سازمان‌های خدمات‌رسان عمومی اجرایی می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای سطح‌بندی زیرساخت‌های مهم استان خبر داد و خاطرنشان کرد: رعایت الزامات پدافند غیرعامل در سازه‌ها و زیرسخت‌های مهم، و همچنین مصون‌سازی حوزه انرژی در مقابل حملات سایبری به عنوان دو برنامه محوری دیگر، امسال با جدیت بیشتری در استان پیگیری خواهد شد.

کارخائی با اشاره به تغیر شکل تهدیدات و دشمنی‌ها در دنیا امروز بر لزومتوجه به پدافند غیرعامل به عنوان یک نیاز ضروری تاکید کرد و گفت: در همین ارتباط اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها در استان ملزم به وجود پیوست پدافندغیرعامل شده است.

تعداد بازدید: 10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal