اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
تحقق شعار سال در راستاي اهداف پدافند غيرعامل است. 1396/01/23
مدير كل پدافند غيرعامل استانداري سمنان:
تحقق شعار سال در راستاي اهداف پدافند غيرعامل است.

مدير كل پدافند غيرعامل استانداري سمنان در جلسه رابطين پدافند غيرعامل فرمانداريهاي استان با توجه به نامگذاري سال 96 بعنوان سال "اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد" از سوي مقام معظم رهبري تحقق و اجراي شعار سال را در راستاي برنامه ها و اهداف پدافند غيرعامل برشمرد و افزود تاكيدات مقام معظم رهبري و همچنين نامگذاري سالهاي اخير توسط ايشان با مضامين اقتصاد مقاومتي پيام واضح و روشني به همگان در خصوص برنامه ريزي دشمن در اين حوزه بوده و از سوي ديگر اهميت مصون سازي و كاهش آسيب پذيري در اين زمينه را دوچندان كرده است.

ايرج كارخائي افزود با توجه به اينكه پدافند غيرعامل يعني مصونيت سازي كشور در مقابل انواع تهديدات دشمنان و اقداماتي كه اثر تهديدات را كاهش مي دهد بي شك الگو قرار گرفتن شعار سال بعنوان اقتصاد مقاومتي و تلاش جدي براي رونق توليد و ايجاد اشتغالزايي نوعي مصونيت سازي و حفظ و حراست از سرمايه ها و دستاوردهاي جامعه اسلامي است كه در راستاي راهبردهاي پدافند غيرعامل گنجانده مي شود.

وي همچنين با اشاره به سفر رياست محترم جمهوري به استان سمنان آن سفر را داراي دستاوردها و بركات مهم و موثري براي استان سمنان برشمرد و افزود بنابر سخنان رييس جمهور محترم مهمترين وظيفه همگاني بستر سازي براي حضور حداكثري، بانشاط و با شور عموم مردم در پاي صندوق هاي راي در انتخابات 29 ارديبهشت امسال است و بر اين اساس هر چقدر مشاركت آحاد مردم همه جانبه و گسترده باشد. نظام مقدس جمهوري اسلامي در مقابل توطئه ها و تهديدات دشمنان مصون مي ماند و به نوعي جامعه اسلامي بيمه مي شود. بنابراين همه بايد تلاش وافري داشته باشند براي ايجاد بستر و زمينه حضور اقشار مختلف مردم در انتخابات كه اميد است با مشاركت بالا و شكوهمند انتخابات برگزار گردد.

مديركل پدافند غيرعامل استانداري همچنين از مهمترين وظيفه رابطين پدافند غيرعامل فرمانداريها را در سطح شهرستانها رصد، پايش و شناسايي انواع تهديدات مرتبط برشمرد و افزود در سال جاري با دقت و توجه لازم همه تهديدات كه مي تواند در راستاي برنامه هاي پدافند غيرعامل تعريف شود، پيگيري و به موقع به مسئولين مربوطه اعلام و اطلاع رساني شود.

ايرج كارخائي باتوجه به تنوع آب و هوا، وجود مزارع و كشاورزي و كمبود آب و ارتباطات مستمر و ورود و خروج محصولات مختلف دامي و غذايي و آلاينده هاي زيستي در سطح استان يكي از تهديدات مهم كه بايد بصورت مداوم و موثر مورد بازبيني و پايش قرار گيرد. تهديدات زيستي عنوان كرد و افزود انتظار مي رود مسائلي مرتبط با پدافند زيستي در دستور كار رابطين و شوراي پدافند غيرعامل شهرستانها قرار گيرد.

در ادامه كارخائي ضمن تشكر از اقدامات رابطين و همكاران اداره كل در سال گذشته در راستاي فرهنگ سازي و نهادينه سازي پدافند غيرعامل در سطح استان، به تشريح برنامه هاي اولويت دار پدافند غيرعامل در سال 96 از جمله تلاش در فعال سازي قرارگاه زيستي استان، استفاده از ظرفيتها و توانمنديهاي مراكز علمي و تخصصي، تشكيل منظم جلسات شوراي پدافند غيرعامل استان و شهرستانها و كارگروههاي تخصصي، اجراي برنامه هاي آموزشي و برگزاري رزمايشهاي مختلف، پيگيري استقرار مولدهاي برق اضطراري در مراكز مهم استان، ترويج گفتمان پدافند غيرعامل با استفاده از ابزارها و شيوه هاي اطلاع رساني، تهيه پيوست پدافندي طرح ها و پروژه هاي مهم استان و رعايت الزامات و ملاحظات پدافند غيرعامل، طبقه بندي مراكز و تاسيسات حساس و مهم استان و نظارت در تامين امنيت فضاي سايبري استان مطالبي ايراد و بر تعامل و همكاري هرچه بيشتر رابطين با اداره كل و دستگاههاي اجرايي شهرستان تاكيد نمود.

در ادامه رابطين پدافند غيرعامل فرمانداريها و كارشناسان اداره كل ضمن ارائه گزارش اقدامات سال 95، ديدگاهها و پيشنهادات خود را در موزه هاي مختلف مطرح نمودند.

تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal