اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
استان سمنان نمونه ايمني ارتقا يافته پدافند غيرعامل در سامانه هاي اينترنتي شود. 1395/12/17
مديركل پدافند غيرعامل استان:
استان سمنان نمونه ايمني ارتقا يافته پدافند غيرعامل در سامانه هاي اينترنتي شود.

ايرج كارخايي گفت: استان سمنان از نظر توسعه زيرساخت ارتباطي و اينترنتي بعد از استان تهران در رده دوم كشور قرار دارد و به اين منظور براي جلوگيري از حمله هاي سايبري، در ارتقاي ايمن سازي سامانه هاي اينترنتي و ارتباطي در استان بايد تلاش كرد.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان گفت: در دولت تدبير واميد خدمات ارزنده اي در بخش هاي آموزش پدافند غيرعامل به اقشار مردم و كاركنان دولت ارايه شد و ميزان قابل توجهي از زيرساخت هاي ارتباطي استان در سه سال گذشته در برابر خطرات احتمالي ايمن سازي شد.
كارخايي با اشاره به اينكه 80 دستگاه اجرايي استان سمنان در سال 95 به منظور افزايش ايمني و كيفيت بخشي به خدمات رساني به مردم به سامانه برق اضطراري مجهز شدند، افزود: با توجه به اينكه ماهيت تهديدات دشمنان نظام جمهوري اسلامي در چند سال گذشته تغيير كرده است و دشمنان نظام با رخنه در اعتقادات، ديدگاه هاي فرهنگي مردم و نفوذ در شبكه هاي مجازي درصدد جدايي مردم از انقلاب هستند .
وي ادامه داد: در سال 95 بيش از 20 هزار نفر ساعت دوره هاي آموزشي مفاهيم و معاني پدافند غيرعامل با اجراي 30 دوره آموزشي دستگاهي و شهرستاني به اقشار مردم در استان سمنان ارايه شد كه اين نشست ها در افزايش آگاهي مردم نسبت به تهديدهاي دشمنان نظام تاثيري بسزايي داشته است.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان خاطرنشان كرد: از ابتداي امسال تاكنون بيش از 15 رزمايش با محوريت ايمن سازي دستگاه هاي اجرايي استان دربرابر تهديد هاي احتمالي دشمنان برگزار شد و با برنامه ريزي هاي انجام شده اين برنامه ها در سال هاي آينده نيز ادامه مي يابد.
وي گفت: در سال 95 شوراي پدافند غيرعامل به رياست فرمانداران در هشت شهرستان استان سمنان تشكيل شد و با عملكرد مثبت فرمانداري ها در برگزاري اين نشست ها، بسياري از كاركنان دولت نسبت به اهميت پدافند غيرعامل آگاهي لازم را به دست آوردند.
مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان افزود: در سال 95 بيش از 150 نفر به عنوان رابط پدافند غيرعامل در دستگاههاي اجرايي و فرمانداري ها و شهرداري هاي استان سمنان، مهم ترين نكات ايمني در بخش ارتباطي و فناوري را به كاركنان اين دستگاه ها آموزش دادند.
پدافند غيرعامل مجموعه اقدامات پيشگيرانه دفاعي و غيرنظامي است كه به جنگ‌افزار نياز ندارد و با اجراي اصول آن مي‌توان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي كشور در شرايط بحراني جلوگيري كرد.
سازمان پدافند غيرعامل در سال 1382 با فرمان مقام معظم رهبري تشكيل شد.

تعداد بازدید: 126
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal