اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
با حضور مدير كل پدافندغيرعامل استان سمنان كميته پدافندغيرعامل اقتصاد و دارايي برگزار شد. 1395/10/23
در راستاي اهداف پدافند غيرعامل:
با حضور مدير كل پدافندغيرعامل استان سمنان كميته پدافندغيرعامل اقتصاد و دارايي برگزار شد.

با حضور مدير كل پدافندغيرعامل استان سمنان در كميته پدافندغيرعامل اقتصاد و دارايي بر رعايت مسائل پدافندغيرعامل در حوزه هاي مختلف سايبري، اقتصادي و عمراني تاكيد شد.

كارخائي با حضور در اداره كل اقتصاد و دارايي با آقاي خليلي خواه مدير كل اقتصاد و دارايي و معاونين ايشان در خصوص مسائل و برنامه هاي پدافندغيرعامل در اين اداره كل ديدار و گفتگو نمودند.

در اين جلسه مدير كل پدافندغيرعامل با اشاره به توجه وزارت اقتصاد و دارايي در راستاي اجراي اهداف پدافندغيرعامل كه يكي از دستگاههاي مهم و حياتي كشور محسوب مي شود، افزود؛ در اين راستا اداره كل اقتصاد و دارايي استان سمنان با تشكيل كميته پدافندغيرعامل نسبت به جايگاه و اهداف و رسالت پدافندغيرعامل براي تحقق منويات مقام معظم رهبري تلاش مضاعفي داشته است.

وي حفظ سرمايه هاي ملي و زيرساختي را از اهداف مهم پدافندغيرعامل ذكر كرده و لزوم خدمات رساني به مردم را از اولويت هاي برنامه ها دانستند و اجراي الزامات و ملاحظات پدافندغيرعامل را در اين مهم خواستار شدند.

كارخائي با اشاره به تهديدات مستمر دشمن در زمينه هاي مختلف از جمله سايبري لزوم آمادگي دستگاهها را در زمانهاي اضطراري اعم از حوادث مترقبه و غير مترقبه را جهت تداوم خدمت رساني و مصون سازي در راستاي حفظ دستاورد هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي از اهداف پدافندغيرعامل عنوان نمودند.

مديركل پدافندغيرعامل استانداري سمنان لزوم اقدامات موثر و اجرائي را در راستاي اقتصاد مقاومتي از وظايف اداره كل اقتصاد و دارائي را مورد تقدير قرار داده و هوشياري و آشنايي با تهديدات دشمن را در جهت اجراي سياست هاي مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد را مهم دانسته و افزود با شناخت اولويت ها و راهكارهاي مناسب جهت مقابله با تهديدات مي توان برنامه ريزي مناسبي داشت.

وي در ادامه لزوم رعايت مسائل پدافندغيرعامل و تهيه مولد برق اضطراري را جهت ثبات و جلوگيري از خلل در امور مهم و ضروري دانستند و خواستار رعايت الزامات و ملاحظات پدافندغيرعامل گرديدند.

خليلي خواه مديركل اقتصاد و دارايي استان سمنان با اشاره به اقدامات انجام شده در اداره كل اقتصاد و دارائي استان در راستاي اهداف و برنامه هاي پدافندغيرعامل، اين امر را بسيار مهم و ضروري دانستند و عنوان نمودند كميته پدافندغيرعامل اداره كل بصورت مستمر پيگير امور و اجراي اهداف پدافندغيرعامل مي باشد.

ايشان با اشاره به حساسيت حوزه سرمايه گذاري اقدامات اساسي را در راستاي شناسايي و مقابله با تهديدات دشمن را احصا نموده و راهكارهاي جلوگيري از بروز خطر را در راستاي كاهش آسيب پذيري مهم برشمردند.

خليلي خواه در ادامه به مسائل حفظ و حراست و امنيت فضاي سايبري در دستگاه و مجموعه واحدهاي تحت پوشش اشاره داشت و افزود در اداره كل اقتصاد و دارائي جداسازي شبكه اتوماسيون با شبكه اينترنت انجام پذيرفته و اقدامات و ملاحظات لازم براي امنيت و ايمني فضاي فناوري و IT اتخاذ گرديده است.

مدير كل اقتصاد و دارائي فرهنگ سازي و اطلاع رساني براي مخاطبان را در عرصه معاني و مفاهيم پدافندغيرعامل مهم برشمرد و گفت از جمله تهديدات مهم در اين عرصه تهديدات سايبري است كه در اين رابطه، دوره هاي آموزشي مناسبي در سطوح مختلف برگزار گرديده كه مورد استفاده كاركنان و خانواده هاي آنان گرديده است. وي نقش اداره اقتصادي و دارائي و مجموعه دستگاههاي مرتبط چون اداره امور مالياتي، گمرك، بانكها و بيمه ها را در خدمت رساني، حل مسائل و مشكلات واحدهاي توليدي، رونق اقتصادي و اشتغالزايي بسيار مهم برشمرد و افزود با توجه به اهميت فضاي فيزيكي و كالبدي مجموعه ادارات اقتصاد و دارائي بايد تمامي مسائل و الزامات و ملاحظات پدافندغيرعامل براي مصون سازي و استحكام و استمرار خدمات رساني به مردم رعايت و مورد توجه قرار گيرد. در اين جلسه همچنين معاونين و مسئولين واحدها و دفاتر اداره كل اقتصاد و دارائي مطالبي را در خصوص رعايت مسائل پدافندغيرعامل بيان داشتند.

تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal