اداره کل پدافند غیر عامل
جستجو
ايجاد آرامش بيشتر با رعايت مسائل ايمني وحفاظتي در كتابخانه ها 1395/10/22
مديركل پدافند غيرعامل استان سمنان:
ايجاد آرامش بيشتر با رعايت مسائل ايمني وحفاظتي در كتابخانه ها

در ديدار مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان با مديركل كتابخانه هاي عمومي استان بر رعايت مسائل ايمني و حفاظتي در كتابخانه ها كه موجب آرامش كتابخوانان و علاقمندان مي شود تاكيد شد

كارخائي مديركل پدافند غيرعامل استانداري با حضور در اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان با آقاي شاه حسيني مديركل كتابخانه هاي عمومي در خصوص مسائل و برنامه هاي پدافند غيرعامل در كتابخانه هاي استان ديدار و گفتگو نمودند.

در اين ديدار كه در محل دفتر مديركل و با حضور جمعي از كارشناسان مربوطه صورت گرفت ، مديركل پدافند غيرعامل استانداري با اشاره به گستردگي فضاي فيزيكي كتابخانه و وجود تعداد زيادي كتاب در آن و شمار بالاي مراجعين به اين مراكز جهت مطالعه يا دريافت كتاب ، بر ضرورت رعايت الزامات و ملاحظات پدافند غيرعامل و اتخاذ تمهيدات ايمني بمنظور حفاظت از سرمايه هاي مادي و معنوي تاكيد كرد، وي افزود استفاده از منابع و ظرفيت بالاي كتابخانه ها در راستاي اطلاع رساني و آگاهي بخشي و فرهنگ سازي مقوله بسيارحسّاس و مهم پدافند غيرعامل است و توجه ويژه به حوزه فناوري اطلاعات و فضاي سايبري با توجه به تهديدات و اقدامات گسترده دشمنان نظام و مزدوران منطقه اي آنان بايد در اولويت برنامه ها و عملكردها قرار گيرد. وي برنامه ريزي برگزاري دوره هاي آموزش عمومي و تخصّصي براي كاركنان ، ضرورت تشكيل كميته پدافند غيرعامل دستگاهي برابر ضوابط و دستورالعملهاي موجود با هدف ساماندهي فعاليتهاي مرتبط در عرصه پدافند غيرعامل و تعامل و هماهنگي فيمابين دو اداره كل در عرصه توسعه و ترويج فرهنگ سازي خصوصا اجراي برنامه هاي كتابخواني در عرصه پدافند غيرعامل را مهم برشمردند.

مديركل پدافند غير عامل استانداري گفت: پدافند غير عامل نوعي دفاع غيرنظامي است كه با اجراي آن مي‌توان از وارد شدن خسارات مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي و حساس نظامي و غيرنظامي و تلفات انساني جلوگيري نموده و يا ميزان اين خسارات و تلفات را به حداقل ممكن كاهش داد. وي افزود: در پدافند غيرعامل تمام نهادها، نيروها، سازمان‌ها، صنايع و حتي مردم عادي مي‌توانند نقش موثري ايفا كنند.

در ادامه مديركل كتابخانه هاي عمومي استان گزارشي از اقدامات اين اداره كل را در حوزه پدافند غيرعامل و تمهيدات اتخاذ شده و در دست اقدام براي افزايش ضريب ايمني و حفاظتي مراكز تحت پوشش ارائه نمودند. عليرضا شاه حسيني با اشاره به اهداي كتابهاي مرتبط با پدافند غيرعامل به كتابخانه هاي استان جهت استفاده محقّقين و عموم مردم و درخواست استمرار اين حركت فرهنگي ، خواستار حضور كارشناسان اداره كل پدافند غيرعامل در نشست هاي كتابخواني اين مركز بمنظور ارائه و معرفي كتابهاي مفيد حوزه پدافند غيرعامل براي ترويج هر چه بيشتر فرهنگ پدافند غيرعامل در سطح استان سمنان شدند.

عليرضا شاه حسيني مديركل كتابخانه هاي عمومي استان سمنان تصريح كرد: با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري در حوزه پدافند غيرعامل و نياز متخصصان امر و افراد در دستگاه‌هاي اجرايي به استفاده از كتاب‌هاي تخصصي در حوزه پدافند غيرعامل، كتابخانه مركزي استان سمنان آمادگي تعبيه بخشي براي تجهيز كتاب هاي پدافند غير عامل را دارد.

شاه حسيني گفت: فرهنگ‌سازي در حوزه پدافند غير عامل در حوزه كتابخانه هاي عمومي با معرفي كتابهاي تخصصي در اين حوزه امكان پذير است و نشست هاي كتابخوان بهترين برنامه جهت تحقق اين امر است.

مديركل كتابخانه هاي عمومي استان سمنان برگزاري كميته تخصصي پدافند غير عامل را ضروري دانست و گفت : كتابخانه هاي استان به دوربين مدار بسته و ديگر تجهيرات ايمني مجهز شده اند و فقط بايد در حوزه شناخت بيشتر پدافند غير عامل فرهنگ سازي شود.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشاني: سمنان- بلوار بسيج - استانداري سمنان- اداره كل پدافند غيرعامل. تلفن : 2129408 و 2129411  دورنگار : 33437297
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به اداره کل پدافند غیرعامل استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal